اسکنر تصویری چیست؟

اسکنر ها از جمله دستگاه هایی هستند که برای کاوش انواع فلزات مورد استفاده قرار می گیرند. هرچند بیشتر اسکنر هایی که در بازار وجود دارند، تصویری هستند اما انواع آن که قابلیت ثبت تصویر را ندارند نیز وجود دارند. در این مطلب سعی می کنیم تا حدودی شما را با اسکنر تصویری آشنا کنیم.

معرفی اسکنر تصویری

اسکنر ها جزو محبوب ترین دستگاه هایی هستند که می توانند انواع فلزات با ارزش مانند طلا، نقره، مس و آهن را در زیر خاک و لایه های عمیق تشخیص دهند. در نمونه های تصویری نه تنها می توانید طلا های دفن شده در زیر خاک را پیدا کنید، بلکه می توانید انواع سکه ها، نقره ها و… را نیز بدون هیچ مشکلی جست و جو کنید. اما از جمله مزایای انواع اسکنر ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

اسکن ناحیه ای بزرگ

در کار جست و جو و کاوش انواع فلزات، سرعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این جهت سرعت اهمیت دارد که ممکن است در منطقه ای در حال جست و جو باشید و در قسمت دیگری نیز امکان وجود طلا را حدس زده باشید. اسکنر های حرفه ای می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن منطقه ای بزرگ را مورد بررسی قرار دهند.

تشخیص عمق و اندازه هدف

از دیگر کاربرد هایی که می توان برای اسکنر تصویری تعریف کرد، تخمین عمق و اندازه هدف است. این کاربرد زمانی اهمیت پیدا می کند که بخواهید به صورت دستی زمین را بکنید. در این مواقع دانستن میزان عمقی که باید بکنید بسیار مهم است. یک اسکنر حرفه ای که دارای قابلیت نمایش تصاویر است می تواند انواع چیز هایی که در زیر خاک دفن شده است با شکل 3 بعدی و اندازه ای که دارند به شما نشان دهد. تنها این نیست می توانید از میزان عمقی که فلز زیر آن دفن شده است با خبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید