نماد مارمولک در دفینه یابی و گنج یابی

از همان دوران گذشته نماند حیوانات بسیاری را شگفت زده می کرد. گذشتگان از نماد ها و انواع حروف باستانی برای  جلب توجه استفاده کرده اند. این بار نماد مارمولک است که در برخی از کشور ها از آن در دفینه ها گنج ها استفاده می شود. با ما همراه باشید تا آن را بررسی کنیم.

مارمولک های خزنده

مارمولک یا سوسمار یا به دری چلپاسه نام عمومی گروه بسیار بزرگی از خزندگان است که از نزدیک به ۵۶۰۰ گونه تشکیل می‌شوند. مارمولک‌ها در سرتاسر کرهٔ زمین بجز قطب جنوب و قطب شمال پراکنده شده‌اند. اکثر مارمولک‌ها چهار اندام حرکتی، گوش‌های خارجی و یک دُم دارند. مارمولک‌ها دید پیشرفته‌ای دارند و قادرند رنگ‌ها را ببینند، همچنین دارای حس بویایی قدرتمندی نیز هستند. پوست بدن مارمولک‌ها مانند بسیاری خزندگان دیگر دارای فلس است.

نماد مارمولک در دفینه یابی

نماد مارمولک همواره جزء آثار و نشانه هایی است که کمتر دیده می شود و شاید هم از این به بعد هم دیگر مشاهده نکنید زیرا یکی از نماد های بی ارزش می باشد. شاید در برخی موارد دیگر از نماد مارمولک برای نشان دادن ترس از این نماد استفاده شده است ولیکن در این موارد نشانه های دیگری نیز وجود دارد که مردم از آن می ترسیدند و یا از آن وحشت داشتند مشاهده می شود.

نمادی دروغین

اگر خوب دقت کرده باشید برخی از جانوران به سبب شکل ظاهری عیجب و یا سمی بودنشان برای انسان ها مایه رعب و وحشت بوده اند. بنابراین استفاده از نماد آن ها می تواند هراس انگیز باشد. برای نمونه برخی از افراد نماد های مارمولک مانند را دنبال نمی کنند زیرا هراس از برخی از آن ها که ترسناک هستند سبب می شود تا آن را دنبال نکنند. افرادی که دارای گنج بوده اند نیز این نکته را در نظر گرفته و گاهی برای دور کردن فرد و یا گمراه کردن غارتگران دفینه از شکل و شمایل مارمولک استفاده کرده اند. در نتیجه هدف فقط ترساندن است و نه چیز دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید